در انگلستان قرون وسطی و در قرن یازدهم میلادی ,  در شهر كاونتری  , لئوفریك , ارل مرسیا , دوك كاونتری مالیات سنگینی را برای مردم تعیین كرده بود  همسر دوك كاونتری انگلیس  زنی از طبقات ممتاز جامعه و در عین حال  خیلی محبوب و محترم بود.  وقتی ظلم شوهر

در انگلستان قرون وسطی و در قرن یازدهم میلادی ,  در شهر كاونتری  , لئوفریك , ارل مرسیا , دوك كاونتری مالیات سنگینی را برای مردم تعیین كرده بود  همسر دوك كاونتری انگلیس  زنی از طبقات ممتاز جامعه و در عین حال  خیلی محبوب و محترم بود.  وقتی ظلم شوهر و مالیات سنگینی كه  باعث بدبختی مردم شده بود،را مشاهده كرد . اصرار زیادی  به شوهرش كرد تا مالیات را كم كند ولی شوهرش كه دخالت زن را در امور حكومتی خود بر نمی تافت , از این كار سرباز می زد. سرانجام دوك كاونتری به شرطی قبول كرد كه مالیات ها را كاهش دهد كه گودیوا برهنه دور تا دور شهر را بگردد ,  او تصور میكرد كه همسرش با شنیدن این شرط برای همیشه عطای مداخله در امور سیاست و مملكت داری را به لقای آن ببخشد  ولی دوك هرگز فكر نمیكرد كه همسرش شرط را پذیرفته و به اجرا بگذارد .

 خبرش در شهر می پیچد، در روز موعود  گودیوا سوار یك اسب در حالی كه همه  پوشش بدنش فقط موهای  ریخته شده روی سینه اش بود در شهر چرخید، ولی مردم شهر به احترام این زن مهربان آن روز، هیچكدام از خانه بیرون نیامدند و تمام درها و پنجره ها را هم بستند. لیدی گودیوا  تمام شهر ی را كه در آن پرنده پر نمیزد پیمود و  برای دوك كاونتری چاره ای جز برداشتن بار مالیات های گزاف از دوش مردم , باقی نماند. در تاریخ انگلیس و كاونتری بانو گودیوا به عنوان یك زن نجیب و شریف جایگاه بالایی دارد و مجسمه اش در كاونتری ساخته شده است.

نوشته شده در تاریخ 30 تیر 89    | توسط:    | طبقه بندی: جالب و خواندنی،     |
نظرات()