به نظر می رسد هنوز برخی مدیران در این موضوع که نقش دولت در مسائل شرعی مردم تا چه میزان است ابهام دارند و از همین رو نمی دانند که چه رویکردی را در مسائل مختلف باید داشته باشند.

 معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفته است که این سازمان در مسائل شرعی مردم دخالت نمی کند و تورهای مسافرتی در ماه رمضان آزادند و مردم می توانند به هر جا که میخواهند سفر کنند!

به گزارش جهان وی در عین حال، اعلام کرده است که دفاتر خدمات مسافرتی در سه شب قدر ماه مبارک رمضان هیچ مسافری را به مقاصد خاص که در آن مراسم موسیقی، رقص وآواز برگزار شود، نمی برند.

به این ترتیب با اینکه سازمان بنا ندارد در مسائل شرعی مردم دخالت کند اما در شبهای قدر (و فقط شبهای قدر) تورهای مسافرتی به مقصدهای مراکز فسق و فجور برگزار نخواهد شد! با این حساب معلوم نیست که بالاخره سازمان در مسائل شرعی مردم دخالت میکند یا نه! اگر دخالت نمی کند پس به شبهای قدر چه کار دارد و اگر هم بنای دخالت در مسائل شرعی را دارد چرا مسافرت رسمی مردم به مقاصد مراکز فسق و فجور (مثل سواحل بلغارستان یا آنتالیا و...) در سراسر ماه رمضان آزاد است؟

اما نکته جالب تر اینجا است که طبق فرمایش این مقام مسئول، اگر شهروندان چند روز قبل از شبهای قدر به این مراکز عزیمت کنند اشکالی ندارد!یعنی هر کس بخواهد شب قدر در آنتالیا باشد می تواند چند روز زوتر اقدام کند.از طرفی برخی هم سوال می کنند که اگر ما شب قدر به این مناطق فسق و فجور برویم، روز بعد از آن می رسیم که طبیعتا شب قدر نیست.معاون رئیس جمهور هم که گفته بودند در این روزها دولت دخالت نمی کند با این حساب تکلیف چیست؟ بالاخره می توانیم برویم و دولت دخالت می کند یا نه؟ 

به نظر می رسد این نوع اظهارات بیشتر از آنکه مبنای اعتقادی و ایدئولوژیک داشته باشد، شبیه به ژست های سیاسی است.ایجاد بستری برای انجام معروف و حذف شرایط گناه و منکر از زندگی فردی و اجتماعی مردم، وظیفه ذاتی و همیشگی دولت است

نوشته شده در تاریخ 1 مرداد 89    | توسط:    | طبقه بندی: متفرقه، جالب و خواندنی،     |
نظرات()