رئیس اداره جمعیت و تنظیم خانواده وزارت بهداشت گفت: در صدد هستیم با افزایش این روشها در سالهای آینده زمینه انتخاب روش را توسط افراد توسعه دهیم.

رئیس اداره جمعیت و تنظیم خانواده وزارت بهداشت گفت: 60 درصد زوجها برای جلوگیری از بارداری از روشهای مطمئن بهره برده و 40 درصد دیگر یا از هیچ روشی استفاده نمی‌کنند یا روش آنها سنتی و غیرعلمی است.

 دکتر محمد اسلامی افزود: از بین 60 درصد زوجها که از روشهای مطمئن استفاده می‌کنند که جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر را شامل می‌شود، چهار درصد یعنی 120 هزار نفر از روش دائمی و دو میلیون و 880 هزار نفر یعنی 96 درصد از روشهای موقت جلوگیری از بارداری بهره می‌برند.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد خانواده‌هایی که پنج فرزند و بیشتر دارند، سراغ روش دائمی می‌روند زیرا دیگر نمی‌خواهند فرزند دار شوند و خانواده‌هایی که کمتر از پنج فرزند دارند بیشتر تمایلشان به روشهای موقت است.

اسلامی، اقبال زیاد به روشهای موقت را ناشی از مسئولیت‌پذیری بیشتر مردان در قبال سلامت خانواده دانست و گفت: در بسیاری از کشورهای همسایه آقایان تمایلی به این همکاری نداشته و مسئولیت این کار را به خانمها وامی‌گذارند ولی خوشبختانه در کشور ما وضعیت متفاوت است.

وی، ضریب اطمینان روشهای موقت را 97 تا 99 درصد اعلام کرد و با اشاره به اینکه تنوع روشهای موقت، دست زوجها را در انتخاب روش باز می‌گذارد گفت: در صدد هستیم با افزایش این روشها در سالهای آینده زمینه انتخاب روش را توسط افراد توسعه دهیم.

نوشته شده در تاریخ 6 مرداد 89    | توسط:    | طبقه بندی: جالب و خواندنی، بارداری و زایمان، جنسی و زناشویی،     |
نظرات()