محافظان كروبی در مواجهه با اعتراض مردم، به سوی شركت‌كنندگان در یك مراسم ترحیم گاز اشك‌آور پرتاب كرده و آنها را با سلاح گرم تهدید كردند.

مهدی كروبی كاندیدای شكست‌خورده انتخابات ریاست جمهوری دهم دقایقی پیش جهت شركت در مراسم ترحیم یكی از همشهریانش (سهرابی) كه در مسجد نور میدان فاطمی برگزار می‌شود، حضور پیدا كرد.

پس از حضور كروبی در این مسجد، حاضران در مراسم ترحیم با سردادن شعارهایی خواستار خارج شدن وی از مسجد شدند.

در این بین عده‌ای از حاضران در این مراسم قصد داشتند به صورت فیزیكی كروبی را از مسجد بیرون كنند كه با مقابله محافظان كروبی روبرو شدند.

محافظان كروبی با استفاده از افشانه گاز اشك‌آور و كشیدن سلاح حاضران در مسجد نور را تهدید كردند.

با وجود این اعتراضات كروبی وارد مسجد شد و متعاقب آن عده‌ای از حاضران در مسجد مراسم ترحیم را ترك كرده و در مقابل مسجد تجمع كردند.

پس از پایان مراسم ترحیم و هنگامی كه كروبی قصد داشت از مسجد خارج شود، تجمع‌كنندگان مقابل مسجد شعارهایی را علیه كروبی از جمله "كروبی حیا كن، این نظام را رها كن " و "مرگ بر منافق " سردادند.

محافظان كروبی برای خارج كردن وی از جمع مردمی كه به شدت نسبت به اقدامات كروبی علیه نظام در ایام پس از انتخابات خشمگین بودند، تیرهوایی شلیك كرده و وی را سوار خودرو كردند.

علاوه بر شلیك تیرهوایی، محافظان كروبی از گاز اشك‌آور نیز استفاده كردند.

این چندمین بار است كه كروبی در هنگام حضور بین مردم با اعتراضات شدید نسبت به عملكرد خود در ایام پس از انتخابات روبرو می‌شود.

كروبی پیش از این گفته بود كه به دلیل اعتراضات مردمی حتی نمی‌تواند سر قبر پدر خود حاضر شود.

میر حسین موسوی از همراهان كروبی در اتهام‌افكنی علیه نظام و راه‌اندازی اغتشاشات در ایام پس از انتخابات نیز همواره هنگام حضور در اجتماعات با اعتراضات شدید مردمی روبرو می‌شود.

نوشته شده در تاریخ 15 مرداد 89    | توسط:    | طبقه بندی: متفرقه، جالب و خواندنی،     |
نظرات()