روند شهوانی تر شدن شهرهای ایران و دختران دبیرستانی

 

قصد دارم نگاهی کوتاه به وضعیت دختران دبیرستانی و زمینه های شکل گیری رفتارهای شهوانی و دور از شعائر اسلامی بیاندازم.

iz90jng4tq995fg8jow1.jpg


تا کنون آمار رسمی از میزان پایبندی دختران دبیرستانی به شعائر اسلامی منتشر نشده است. خوب تصور من هم وضعیتی مشابه وضعیت کل جامعه بوده و گمان می کردم که همان نسبتی که در کل جامعه بین زنان و دختران پایبند به شعائر اسلام و زنان بی قید وجود دارد در دبیرستان های دخترانه نیز برقرار است.

iz90jng4tq995fg8jow1.jpg

اما با پرسش از تعدادی از معلمان دبیرستان های شهر تهران، متوجه شدم که وضعیت خیلی وخیم تر از این حرف ها است. معلم هایی که ارتباط نزدیک تری با دانش آموزان خود داشتند، آمارهای تکان دهنده از درصد دخترانی که دوست پسر داشتند ارائه می دادند.

مثلا یکی از معلم های مدرسه ای در جنوب تهران (محله مذهبی شهر) که قرآن تدریس می کند می گوید:

با وجود اینکه کلاس قرآن من اختیاری است (بنا به قانون جدید آموزش و پرورش) و تقریبا مذهبی ترهای مدرسه در این کلاس شرکت می کنند ولی من با ارتباط گیری صمیمی با دانش آموزان متوجه شدم که از کل دانش آموزهای کلاس (بالغ بر 50 نفر) تنها به تعداد انگشتان دست کسانی هستند که دوست پسر ندارند.

جالب اینجاست که نه مدیر مدرسه و نه معلم مشاور و سایر معلم ها و نه حتی پدر و مادر این دخترها از این رابطه ها خبر دارند.

مثلا دختری به بهانه درس خواندن پیش دوست خود به سراغ دوست پسرش می رود و دوست خود را قسم داده که اگه مامانم زنگ زد به او بگو که من پیش تو ام و ده ها مورد دیگر مشابه.

دختران دبیرستانی نسبت به پسران از رشد فکری، جسمی و جنسی بسیار بیشتری برخوردار هستند ولی گمان خانواده ها و نگاه شان به دختر دبیرستانی و پسر دبیرستانی یکسان است.


دیگر از یاد خانواده ها رفته که قدیم ترها دختران در سن 15 سالگی صاحب فرزند بوده اند و تصور می کنند که چشم و گوش دختر دبیرستانی شان بسته است و کجا تا وقتی که به سن ازدواج برسد! (این نکته را ه هم در نظر داشته باشیم که خیلی از خانواده هم چندان پایبند به شعائر دینی نیستند ولی در عین حال به شدت با غیرت هستند. در عین اینکه با پوشش شهوانی و آرایش دخترشان مشکل ندارند ولی به شدت با رابطه داشتن او با یک پسر مخالفتند و گاهی از خانواده های مذهبی هم تندتر برخورد می کنند.)

از طرفی با وجود نهایی شدن احساسات جنسی و شهوانی در دختران دبیرستانی، آنها هرگز با واقعیات جامعه آشنا نیستند. نیاز به مورد توجه قرار گرفتن و حرف های عاشقانه تمام وجودشان را فراگرفته ولی نمی دانند که در پشت این حرف ها گاهاً چه سرنوشت شومی در انتظار آنهاست.

پسران بین 18 تا 25 سال تازه از نظر نیازهای جنسی و تکامل جنبه های شهوانی مثل دختران دبیرستانی می شوند ولی با این تفاوت که در این سن با بسیاری از واقعیات جامعه خواسته یا ناخواسته آشنا می شوند.

پسرها معمولا در سن 18 سالگی مستقل شده یا وارد دانشگاه می شوند یا سربازی یا بازار کار و به هر صورت خود به خود با واقعیات آشنا می شوند و در این سن است که نیازهای شهوانی شان کامل شده و اوج می گیرد.

بهترین گزینه هم برای آنها گول زدن دختران دبیرستانی ساده دل است که برای یک جمله عاشقانه حاضرند جان بدهند.

این در حالیست که در آموزش و پرورش برنامه خاصی و ویژه ای برای دخترها در نظر نگرفته اند که البته برای پسرها هم هیچ برنامه فرهنگی خوبی ندارند.

پسران زیادی را می شناسم که ده ها دوست دختر دبیرستانی دارند و دختران دبیرستانی زیادی را می شناسم که به خاطر یک قرار ملاقات با تنها دوست پسرشان حاضرند از درس و زندگی و خانواده بگذرند.

نگرانی زمانی بیشتر می شود که این دختر دبیرستانی پاک، با اولین واقعیت، یعنی نبود عشق واقعی مواجه می شود. در این حالت او به یک شکست عشقی دچار می شود که از بیان آن به پدر و مادر و دوست و مشاور عاجز است. (که در 99 درصد موارد همین اتفاق می افتد و دختر متوجه می شود که آن پسر فقط به فکر شهوت خود است.)

خیلی وقت ها هم اصلا آن پسر ازدواج می کند و پی زندگی خودش می رود و دختر می ماند و یک دنیا دلتنگی.

دختر دبیرستانی ما در این حالت سه مسیر را می تواند انتخاب کند:

1.    ساختن با وضعیت شکست عشقی با پنهان کاری: که نتیجه ای جز بیماری های روانی و مشکلات تحصیلی و البته دوری بیشتر از خدا نخواهد داشت.

2.    دل را به دریا بزند و واقعیت را بگوید تا به دنبال راه چاره بگردد: که احتمال این کار بسیار ضعیف است. و البته تبعاتی مثل ایجاد محدودیت و نظارت شدید از سوی خانواده، عدم درک مسائل روانی توسط والدین را در پی دارد. ولی به نظر من بهترین کار نیز نهایتاً همین خواهد بود.

3.    وارد فضای لاقیدی شدن و تبدیل روابط عاشقانه به روابط شهوانی: متاسفانه در بسیاری از این موارد دختران دبیرستانی وارد عرصه بی قیدی به شعائر دین شده و آرایش ها و لباس های سکسی شروع می شود.

کم کم وارد گروه های دوستی ناباب شده و به وسیله همین گروه ها با پسران ناباب تری آشنا می شوند. پارتی ها، قرص های روان گردان، مشروبات الکلی، روابط نامشروع و ... از دیگر مواردی که ممکن است به سراغ او بیاید.

عکس تزئینی است

1293754354922505_large.jpg

چند نکته را باید یادآور شوم:

* تمام این مسائلی که گفته شد تا زمانی که علنی نشود، امکان برگشت دارد، مثلا خود من شاهد بودم که تعدادی از هم دوره ای ها دانشگاهی مان بعد گذشت چند ترم دوباره به سراغ پوشش اسلامی و چادر رفتند.

تحلیل این مسئله خیلی گیج کننده است ولی با بحثی که بیان کردیم می توان این مسئله را به همان انحرافات دوران دبیرستان نسبت داد. زمانی که دختران دبیرستانی وارد دانشگاه شدند و با واقعیات آشنا شدند و چشم شان به حقیقت روشن شد، دوباره به حفظ شعائر اسلامی روی آوردند. (که احتمال این هم زیاد نیست چون از طرفی شاهد دختران زیادی نیز بوده ایم که با ورود به دانشگاه هر روز به سمت بی حجابی بیشتر پیش رفته اند.)

* اما وقتی رابطه ها علنی شد و مثلا یک دختر دبیرستانی در یک پارتی دیده شد و خبر به گوش همه رسید، دیگر امکان جبران این اشتباه خیلی سخت خواهد بود (البته فقط غیرممکن، غیرممکن است).

* امکان دارد که به خواست خداوند یک انسان مؤمن در سر راه او قرار بگیرد و معرفت و بصیرت آن دختر را بالا ببرد. البته از آموزش و پرورش انتظار داریم که چنین کسانی را در خود دبیرستان را برای دانش آموزان قرار دهند چون در غیر این صورت این احتمال خیلی ضعیف خواهد شد.

---------------------------------

در پایان بخش سوم، چند نکته را مطرح می کنم تا آغازی باشد برای بخش بعدی:

•    هم اکنون در دبیرستان های دخترانه صحبت از جدیدترین مدل های لباس،  نحوه لاغر شدن و خوش اندام شدن، عمل کردن بینی، عمل های زیبایی، دوست پسر، مسائل جنسی و ... به شدت رواج دارد.

•    از طرفی فرقه های ضاله، مثل شیطان پرستی و البته گروه های مسیحی به شدت در حال رشد فعالیت های خود در دبیرستان های دخترانه هستند.

•    امر فرهنگ در دبیرستان های دخترانه همچنان بدون متولی است.

•    خانوده ها نسبت به مسائل دختران بسیار ناآگاه هستند.

•    پسران شهوتران نیز برای کسب لذات خود بیشترین علاقه را به دبیرستان های دخترانه دارند.

با تمام این نکات، باید خدا را شاکر باشیم که همچنان ذات پاک دختران ایرانی، عفت و پاکدامنی شان زبان زد جهانیان است. ولی باید خیلی خیلی بیشتر از گذشته مراقب دختران دبیرستانی مان باشیم.

نوشته شده در تاریخ 26 دی 89    | توسط:    | طبقه بندی: جنسی و زناشویی، عاشقانه، متفرقه،     |
نظرات()